Türkiyenin Anime ve Manga Portalı


  Carnage Kimdir?

  Paylaş
  avatar
  yasinus
  Anime Manga Portalı Üye
  Anime Manga Portalı Üye

  Mesaj Sayısı : 252
  Rep Puanı : 437
  Kayıt tarihi : 20/05/09

  Carnage Kimdir?

  Mesaj tarafından yasinus Bir C.tesi Tem. 18, 2009 10:56 pm  Carnage, Venom'un "yumurtası" olarak adlandırılabilecek Spider-Man çizgiroman kahramanıdır.

  Cletus Kassady adlı Eddie Brock'un hücre arkadaşı psikopat katille birleşerek gelmiş geçmiş en sakat "super evil(süper kötü)" olmuştur. Venom'la aynı özelliklere sahipken,dünyada 'doğmuş' olmasının getirdiği bir özellik vardır ki,parça atabilmektedir.yani ortak yaşar vücudundan bir parçayı fırlatıp atabilme yeteneğine sahiptir.ama marazı gene aynıdır.Ses.Fakat buna rağmen o kadar kuvvetli ve sakat bir tiptir ki Spider-Man kendi hayatını riske ederek onu durdurmak için Venom'la işbirliği yapmıştır.

  Carnage, Venom'dan farklı olarak ağ atamaz fakat vücudundan parçalar atabilmektedir, tıpkı bir makineli tüfek gibi. Carnage'in Venom'dan farklı diğer yanı; Carnage'in kırmızı, yerine göre siyah çizgilerle bezeli olmasıdır. Ayrıca Venom'un göğsünde bulunan beyaz örümcek logosu Carnage'de yoktur. Carnage ilk ortaya çıktığında, Spider-Man onunla baş edememiş, insanların hayatına önem veren Venom'la işbirliği kurarak Carnage'i durdurmuşlardır. Carnage tutulduğu yerden kaçarak kendi gibi sakat başka süper güçlü villain'ler bularak bir ekip kurdu. Maximum Carnage isimli bu macerada; Carnage ve ekibini, Örümcek Adam ancak Venom, Kara Kedi, Captain America ve birkaç süper güçlü kişinin de yardımıyla durdurabilmeyi başardı. Carnage birkaç kere daha villain olarak Spider-Man'in karşısına geçmiş, fakat Spidey gerek tek başına, gerek yardım alarak Carnage'i yenmiştir. Spider-Man, bir keresinde Carnage'i yakalamışken üstündeki simbiot'u çıkarmamıştır, nedeni ise Kassady'nin kanser oluşuydu ve yaşaması için, simbiotun üstünde durması gerekliydi...Carnage,kollarınıda kılıç,kalkan vb. cisimlere dönüştürebilir. Carnage'nin anlamı katliamdır


  Very Happy Smile Sad Sad Surprised Shocked Cool Evil or Very Mad Crying or Very sad Embarassed Exclamation Like a Star @ heaven clown cat monkey pirat tongue I love you confused drunken bom cheers bounce rabbit alien pale @ pirat tongue I love you confused drunken bom cheers
  Cletus Kasady/Carnage

  Eddie Brock uzaylı simbiot öldü sanılıp hapse atıldığı zaman Kasady onunla aynı hücreyi paylaşmaktaydı. Yetimhanede büyümüş ve çok sorunlu bir çocukluk geçirmiş psikopat ruhlu bir seri katildi. Uzaylı simbiotlar kendi başlarına üreyebilmektedirler. Simbiot Brock'u hücresinden kurtardığı zaman ardında kendisinden türemiş başka bir simbiot bırakmıştı. Onlarda aile gibi bir kavram olmadığı için Brock'u bundan haberdar etmeye gerek görmemişti. Arkada bırakılan simbiot Kasady ile birleşerek Carnage'ı oluşturdu.

  Zaten çok tehlikeli biri olan Kasady simbitoun kendisine sağladığı güç de birleşince tüm New York'a dehşet salmaya başladı. Sadece zevk için insanları öldürmeye başlayan Carnage'ı Örümcek Adam engelleyemeyince Venom ile işbirliği yaparak durdurmayı başardılar. Fakat Carnage tutulduğu yerden kaçarak New York sokaklarından tekrar dehşet saçmaya devam etti. 'Maksimum Katliam' adlı macerada kendisi gibi sıra dışı güçlere sahip hasta ruhlu başkalarını da bulup onların liderliğini yaptı ve New York'u birbirine kattı. Carnage ve ekibini Örümcek Adam ancak Venom, Kara Kedi, Captain America ve birkaç süper güçlü kişinin de yardımıyla durdurabilmeyi başardı.

  Kasady konulduğu hücreden simbiotun yardımıyla ilk fırsatta tekrar kaçmayı başardı. Örümcek tekrar Carnage'ı durdurmaya çalıştı fakat Kasady kanserdi ve ölmemesi için simbiotun onun üzerinde kalması şarttı. Sonunda Örümcek Silver Surfer'ın da yardımıyla Carnage'ı bir kez daha durdurmayı başardı.
  avatar
  anime04
  Anime Manga Portalı Üye
  Anime Manga Portalı Üye

  Mesaj Sayısı : 274
  Rep Puanı : 445
  Yaş : 21
  Kayıt tarihi : 21/05/09
  Nerden : İzmir

  Geri: Carnage Kimdir?

  Mesaj tarafından anime04 Bir Salı Tem. 21, 2009 7:08 pm

  saol bilgi süper Very Happy

   Forum Saati C.tesi Ocak 19, 2019 12:43 pm