Türkiyenin Anime ve Manga Portalı


  Captain Tsubasa Karekterler

  Paylaş
  avatar
  husodinho
  Anime Sever
  Anime Sever

  Mesaj Sayısı : 13
  Rep Puanı : 38
  Kayıt tarihi : 11/08/10
  Nerden : İzmir

  Captain Tsubasa Karekterler

  Mesaj tarafından husodinho Bir Paz Eyl. 05, 2010 9:58 pm

  Tsubasa Oozora:10 numarayı giyen orta saha. Muhteşem bir yeteneği olmasına karşın iyi kişiliğiyle de rakiplerinin sevgisini kazanıyor. Kendine has şut teknikleri var.

  Kojiro Hyuga: Küçükler Liginde Toho'nun kaptanıydı 10 numaralı formayı giyerdi. Milli takımda takımın en iyi forveti 9 numarayı giyiyor sert bir oyun tarzı vardır.

  Hikaru Matsuyama: 12 numarayı giyen libero. Top kontrolü ile dikkat çeker. Kartal Vuruşu adlı topun yere yakın gittiği kendine has bir vuruşu vardır. Bu şut Carlos Santana ve Tsubasa Oozora tarafından da kullanılmıştır.

  Taro Misaki: 11 numarayı giyen orta saha. Tsubasa'nın en iyi arkadaşıdır. Babasının gezici ressam olması nedeniyle Japonya'daki birçok yeri ve hikâyenin ileriki kısımlarında da Dünya çapında bazı yerleri gezmiştir. Bu yüzden birçok karakterle beraber oynamıştır. Güleryüzü ve yetenekleri ile dikkat çeker. World Youth serisinde kamyon çarpmıştır.

  Makoto Soda: 7 numarayı giyen defans oyuncusu. Hakemden gizli olarak karşısındakini nasıl sakatlayacağını bilir. Hızlı bir oyuncudur ancak her an biriyle kavgaya tutuşabilir. Yıldız katili adlı bir lakabı da vardır. (Rakibin yıldız oyuncusunu sakatlamaya dair girişimleri olduğu için.)Kamisori Savaşcısı diye de anılır.

  Hiroshi Jito: 5 numaralı defans. Çok iri bir defanstır ve bu nedenle blokta pas kesmede iyidir. Tsubasa'nın omzunu kırmıştır.
  Jun Misugi: (d. 23 Haziran) 14 numarayı giyen defans ve koç. Çok büyük bir yetenek olmasına karşın kalp sorunu yüzünden kısa süreler oynayabilmiştir. Ancak daha sonra tamamen düzelmiştir. Taktik okumakta çok ustadır.

  Shun Nitta: 3118 numarayı giyen forvet. Genç bir oyuncudur. Kısa zamanda hızlanmasıyla dikkat çekmektedir. 10 saniyenin altında 100 metreyi koşabilir. Otomo forması altındayken Nankatsu'yu yenme imkanı doğmuşken, o bu imkanı bir şut antrenmanına çevirerek harcamıştır. Bazen saldırganlaşsa da birçok oyuncu tarafından saygı duyulan bir oyuncudur. Daha sonradan Karate sanatı ile de ilgilenmiştir.

  Genzo Wakabayashi: 22 numarayı giyen kalecidir. Taktığı şapka ile dikkat çeken, çok az gol yiyen bir kalecidir. Hislerini kendisine saklar ve takım arkadaşlarına saygılıdır. Çocukluğundan beri en büyük isteği dünyadaki en iyi kaleci olmaktır.Önemli özelliklerinden biride ceza sahası dışından gol yememesidir. Anime boyunca sadece 3 kişi ona ceza sahası dışından gol atabilmiştir.Mangada Naturezza orta sahadan rovaşata ile , filmde ise Schneider orta sahadan sadece Genzo için geliştirdiği bir şutla gol atmıştır.

  Ken Wakashimazu: 17 numarayı giyen kaleci. Eski bir kareteci olması nedeniyle kalecilikte bu yeteneklerini kullanır. Hyuga'nın yakın arkadaşıdır. Wakabayashi ile bir rekabet içindedir. Son seride forvette oynamışlığı vardır.

  Ryo İshizaki: 4 numarayı giyen defans hikayenin en başından beri Tsubasa'nın en yakın arkadaşlarındandır. Tekniği ve yeteneği Tsubasa'nınkinin yakınından bile geçmemesine rağmen azmi ve isteğiyle milli takımda yer almayı başarmıştır. Yüz Bloğu'yla yakından çekilen çok sert birkaç şutu durdurabilmiştir.

  Mamoru Izawa: 8 numarayı giyen orta saha. Genelde yedek oturmaktadır. Uzun boyu nedeniyle hava toplarında çok etkilidir. İzawa, Taki ve Kisugi ile birlikte Shuntetsu Üçlüsünü oluşturur.

  Masao Tachibana: Müthiş bir forvet oyuncusudur. Kardeşi Kazuo ile birlikte süper hareketleri vardır. Nankatsu'nun başına birçok kez bela olmuştur.

  Kazuo Tachibana: Hem hızı, hem tekniği, hem de bitirciliğiyle tanınır. Kardeşi Masao ile birlikte bitirici hareketleri vardır.

  Hajime Taki: 13 numarayı giyen forvet. Genelde yedek oturmaktadır. Kisugi'nin iyi arkadaşı olan Taki hızlı top sürmesiyle dikkat çeker.

  Teppei Kisugi: 19 numarayı giyen forvet. Genelde yedek oturmaktadır. Taki ve Izawa ile birlikte hızlı paslarıyla dikkat çeken bir üçlü oluşturmuşlardır.

  Karl Heinz Schneider: 11 numarayı giyen forvet. Alman takımının kaptanıdır. Wakabayashi'nin en çok korktuğu forvettir. Oyuncu Tsubasa'ya hem yetenekleri yönünden hem de iyi kalpliliği yönünden benzer. (Karl Heinz Rummenige'den esinlenewrek yapılmıştır)

  Carlos Santana: 11 numarayı giyen forvet. Brezilyalıdır. Tsubasa'ya birçok kez rakip olmuştur. ( Ayrıca zicoda captain tsubasa 2 oyununda arthur antunes coimbra ismiyle ayrı bir karakter olarak kendine yer edinmiştir)

  Sanae Nakazawa: Nankatsu zamanından Tsubasa'nın arkadaşı, daha sonra eşidir. Son seride hamiledir.

  Kumi Sugimoto: Sanae'nin en iyi arkadaşıdır. Önce Tsubasa'ya aşık olmuş, daha sonra Sanae'yi sevdiğini öğrenince ikisinin birlikte olmasına yardım etmiştir.

  Roberto Hongo: Oynadığı bir maçta aldığı bir darbeyle oluşan gözündeki ağır retina hasarı nedeniyle emekli olan Japon asıllı Brezilyalı bir futbolcu. Tsubasa'yı eğitmiş ve Nankatsu ilkokul takımını yönetmiştir. Hikayenin ileriki kısımlarında Brezilya Genç takımının da antrenörlüğünü yapar.

  Hermann Kaltz: Alman milli takımının vazgeçilmez oyuncularındandır. Birebir markajın ustasıdır ve Captain Tsubasa serisinin ağır toplarındandır.

  Ramon Victorino: Uruguay milli takımının kaptanıdır. Serinin en hızlı karakterlerinden biridir. 100 metreyi 10 sanıyenin altında 36 km/h ile koşabilir. Lakabı "Kara Panter"dir.

  Salinas: Brezilya kalesini koruyan atletik kalecidir. Final maçına kadar tek bir gol bile yememiştir.

  Juan Diaz: Arjantin takımının kaptanıdır. Tsubasa gibi Drive Shoot (Kavisli Vuruş) tekniğini kullanabilir. Sahanın içinde farklı akrobatik hareketler yapabilir. Aniden hızlanabilen çok yetenekli bi oyuncudur. Maradona'dan esinlenerek yaratılmış bir karakterdir.

  Shingo Aoi:Japonya Milli Takımına 2002 Dünya Kupasında Bay Katagiri tarafından alınmıştır.İtalyan Liginde oynayan ve Tsubasa hayranı olan Shingo, bulunduğu konuma çok çalışarak gelmiş ve Hollanda karşısında son dakikalarda Beraberlik golünü atıp milli takımdaki ilk gölünü atmıştır.Çok enerjik ve komik bir karakterdir ve yetenekli İtalyan eğitimini göstermektedir.

  Ryoma Hino:World Youth Manga serisinde ortaya çıkmış bir karakterdir. Aslen Japon olup, Uruguay'da doğup büyüdüğü için Uruguay uyruğuda vardır. Ve zaten Hyuga ile olan rekabeti, onun Uruguay'ı milli takım olarak seçmesine neden olmuştur. Ramon Victorino'ya güzel bir ikili olup, Uruguay'ın gerçek gücünün ortaya çıkmasını sağlamıştır.

   Forum Saati Çarş. Ara. 19, 2018 3:54 pm