Türkiyenin Anime ve Manga Portalı


  Bakugan

  Paylaş
  avatar
  husodinho
  Anime Sever
  Anime Sever

  Mesaj Sayısı : 13
  Rep Puanı : 38
  Kayıt tarihi : 11/08/10
  Nerden : İzmir

  Bakugan

  Mesaj tarafından husodinho Bir Ptsi Eyl. 06, 2010 3:14 pm

  Bakugan Battle Brawlers, kısaca Bakugan (Japonca: 爆丸バトルブローラーズ, - Bakugan Batoru Burōrāzu), Japon aksiyon, macera içerikli anime televizyon serisidir.

  Yapımcısı TMS Entertainment ve Japan Vistec, yönetmeni Mitsuo Hashimoto'dur. Hikayenin merkezi Bakugan adında canlı yaratıklar ve onlara sahip olan savaşçılardır. 52 bölümden oluşan Bakugan, 2007 yılında Japonya'nın Tv Tokyo kanalında gösterilmiştir. Nelvana Limited ise İngilizce versiyon olarak son bölümü üretmiş ve seri tamamlanınca prömiyeri aynı yıl içinde Teletoon adında bir Kanada kanalında yayınlanmıştır. İngilizce seri bir süre sonra Japonca versiyonundan ayrılmıştır. 51 Japonca bölüm ile 1 İngilizce bölüm birleştirerek 52 bölümlük bir dizi oluşturulmuştur. Bu seri ABD'de Cartoon Network 'te Şubat 2008'deki yayında başlatılmıştır. Anime serisi, Sega Toys ve Spin Master ile anlaşılarak Bakugan adında stratejik bir oyun piyasaya sürülmüş, metal kartlar ve manyetik estetik yüklü minyatür figürler (toplar) kullanılmıştır. Bakugan yeni çizgi dizisi vardır. Dan 13 yaşındadır. Adı Bakugan Savaşçılarıdır. Sonraki çizgi filmi ise Bakugan Bakugan: Nev Vestroia'dır.

  Gundalian İnvaders:
  Vexus ve Vestal`lara karşı savaştan sonra Dan,Marucho,Shun Bakugan savaşçıları direnişinden ayrılır.Artık farklı karakterlere ve değişik maçlara sahip olurlar.Kapanış şarkısı Bang,Bang,Bang Bakugan şarkısıyla kapanır.Bu seri Bakuganın 3.Sezonudur.Bu seri 23 Mayısta Teletoon,29 Mayısta Cartoon Network kanalında 39 bölümle yaratılmıştır.

  Karakterler:

  Dan Kuso:İnterspacenin en güçlü oyuncusudur.Bakuganı Pyrus Helix Dragonoid'dir.Bakuganı evrim geçirip Lumino Dragonoid olmustur.

  Shun Kazami:İnterspacenin en güçlü 2. oyuncusudur.Fabia ile ninja hareketleri çalışmıştır.Bakuganı Ventus Hawktor'dur.Fabia'ya aşıktır.

  Fabia:Shun'a hem fiziksel hem de kişisel olarak çok benzemektetir.Onun gibi bir ninjadır.Bakuganı Haos Aranaut'tur.Shun gibi iyi bir savaşçıdır.Neathenia'nın kraliçesinin kız kardeşidir.Shun'a aşıktır.

  Marucho Marukura:İnterspace'i yaratmıştır.Bakuganı Aquos Akwimos'tur.En iyi 3.oyuncudur.

  Ren:Bir Gundalian'dır.Zaten ekibin karşısına aniden çıkmıştır.Shun ondan şüphelenmektir.Bakuganı Darkus Linehalt'tır.Başta dost gibi davranmıştır ardından ajan olduğu ortaya çıkmıştır.

  Jake:Ekibe yeni katılmıştır.Bakuganı Subterre Coredem'dir.


  Karakterler:
  Dan Kuso:12 yaşındadır. Kendine çok güvenir. Bakugan'ı Pyrus Dragonoid'dir.Ateş elementinde görev alır.Bakugan'ı evrim geçirmiştir (34. bölümde)..Bakugan oynunu Shun ile birlikte yapmışlardır.Runo'ya aşıktır.Bunu birçok bölümde belli etmiştir.

  Runo Misaki: İyi yürekli, sevimli bir kızdır. On iki yaşındadaır. Bakugan'ı Haos Blade Tigerra'yı çok sever.Işık elementi bir bakugandır.En yakın arkadaşı Alice'dir.Dan'e aşıktır.

  Marucho Marukura: Zeki ve zengin bir çocuktur. En küçük odur, daha on bir yaşındadır. Ailesi çok zengindir. Bakuganı Aquos preyas'dır. Su elementinde görev alır.preyas özellik değiştirebilir.Jenny ve Jewels'a aşırı hayrandır.Dan için her şeyi yapar.Harika bir dosttur.

  Julie Makimoto: Hep mutludur, on iki yaşındadır. Önce Dan'den sonra onu bırakıp Billy'den hoşlanır.Ablası Daisy Makimoto'dur.

  Shun Kazami : Çok deneyimli bir Bakugan oyuncusudur. Büyükbabası bir Samurai olmasını ister, ama o bakugan oynar. Gösteriş yapmayı sever. Dan'in çocukluk arkadaşıdır. On üç yaşındadır. Bakugan'ı Ventus skyeress'dir.Bakuganı dönüşünce adı storm skyrees olmuştur. Çok çekicidir. Rüzgâr elementi bir Bakugan'dır.Bakugan oynunu DAN ile birlikte yapmışlardır.Alice'den hoşlanır.

  Alice Gehabich:Bakuganı Alpha Hydranoid'tir.Çok sevimli ve iyi yürekli, bir o kadar da utangaçtır.En yakın arkadaşı Runo'dur.Shun'dan hoşlanır.Sessizlik çekirdeğinin negatif enerjisi yüzünden Masqurade'ye dönüşür.

  Bakugan Türleri:
  Vestoria'yı Kurtaran 6 Bakugan

  Ateş(Pyrus) Pyrus Dragonoid:Gerçek hayatta ejderhadır.Dragonoidler aramak ve yok etmek için tasarlanmışlardır. Bu yüzden çok gelişmiş arama yetenekleri ve duyularına sahiplerdir. Üst düzey istihbarat özellikleri vardır. Savaş sırasında hareket kabiliyetleri kısıtlıdır ama güçlü vuruşları ve ağır darbeleri ile bu özelliklerini kapatırlar. Dragonoid tarafından takip edilen birinin kaçmak için neredeyse hiç şansı yoktur.Dragonoidler kader kartı etkinken ölmemek için özel bir güç çıkartır. Dan, Masqurade ile savaşırken yetenek kartı parçalanmış, Drago'nun gücü 999 G'ye çıkmıştır. Bu güç maç sahasını yok edebildiği için dragonoidler vestroia efendisi olarak sayılabilir. "Drago's On Fire" bölümünde 900 G'ye kadar çıkıp evrim geçirmiştir.Ayrıca son bölümlerde Drago tekrar değişir içine sonsuzluk çekirdeği girer.Bu sayede Drago 1000G olur.Ve Drago Wavern'ı Vestroya ya gönderdiği için (Wavern sonzuluk çekirdeğini Naga'dan koruyamadığı için çekirdeği Dragoya vermiştir ve bunun için Drago'nun onu Vestroya göndermesi gerekiyordu.)Büyük bir hırsla Naga ile kapışır Drago galibiyeti alır ve sessizlik çekirdeği de Drago'nun olur.

  Karanlık(Darkus) Hydronoid:Gerçek hayatta 3 başlı bir ejderhadır.İlk önceleri kötü Masqurade'nin bakuganıydı ve çok bakuganı Kader Boyutuna yolladı.İlk hali tek başlıydı sonra 2 başlı oldu ve en sonunda da 3 başlı oldu.Masquread'nin Alice olduğu anlaşılınca iyilerin tarafına geçti.

  Işık(Haos)Tigrerra:Gerçek hayatta kaplandır.Haos özellikli bir bakugandır.Altı Bakugan Savaşçısı'ndan Runo'nun bakuganıdır.Beyza kaplana benzer ve dört ayak üstünde durur.Dönüştüğünde Blade Tigrerra olur ve iki ayak üstünde durur.

  Hava(Ventus) Skyress:Gerçek hayatta bir kuştur.Wentus özellikli bir bakugandır.Kuşa benzer yeşil tüyleri vardır.Dönüşünce Storm Skyress olur.Shun'un bakuganıdır.

  Toprak(Subterra) Gorem:Gerçek hayatta topraklık bir bölgedir. İyi bir bakugandır.Subterra(toptak) elementindedir ve metrelerce uzundur. Bakugan Savaşçıları'ndan Julie'nin bakuganıdır.

  Su(Aquos) Preyas:Gerçek hayatta bir bukalemundur.Bukalemunlar renk değiştirdikleri için Preyas da özellik değiştirebilir.Havalı ve hareketli bir bakugandır.Elementi Aquos (su) dur. Bakugan Savaşçıları'ndan Marucho'nun bakuganıdır.En güçlü 6 bakugandan Aquos özellikli bakuganı yendikten sonra Diablo/Angeloyu yumurtlar.

  Wikipedia

   Forum Saati Cuma Ara. 14, 2018 5:11 pm